Ana sayfa » Motorlu Sahne Perdesi

Motorlu Sahne Perdesi

Motorlu Sahne Perdesi

Sahnelerin daha işlevsel hale gelmesi ve estetik bütünlüğünün sağlanmasında perde sistemlerinin önemi son derece büyüktür. Teknolojinin hızla gelişme göstermesi ve artık yeni sistemlerin insan yaşamına girmeye başlaması sahne perdelerinde de önemli değişimler yarattı. Motorlu sahne perdesi modelleri de bu bakımdan son derece işlevsel tasarımlardır.

Motorlu Sahne Perdelerinin Avantajları

Motorlu sahne perdesi çeşitleri birçok bakımdan öne çıkan perde sistemleri arasında yer alıyor. Bu tasarımların özellikleri şu şekilde açıklanabilir:

  • Sahne bütünlüğünün sağlanmasında oldukça işlevseldir.
  • Uzaktan kumanda ya da tuşlar yardımı ile açılabilir ve kapanabilir.
  • Motorlu mekanizmaları sayesinde manüel kullanıma gerek duyulmaz.
  • Yukarı aşağı ya da iki yana açılır şekilde tasarlanabilirler.

Bunların yanında bu perdelerde istenilen her türden renk uygulanabilir. Daha çok bordo renk tercih edilse de lacivert, siyah, koyu yeşil gibi tonlardan da yararlanılabilir. Kullanıcı gereksinimlerine göre her türden sahneye özel tasarımlar gerçekleştirilebilir. Sahne perdelerinin motorlu olması sahne işi ile uğraşan kişiler açısından çok önemli bir avantajdır.

Motorlu Sahne Perdelerinin Kullanım Alanları

Motorlu mekanizmalara sahip olan perde sistemlerinin en çok tercih edildiği yerler arasında okullar, konferans salonları, tiyatro ve opera salonları, show merkezleri bulunuyor. Bunların dışında düğün salonlarında, fuar merkezlerinde, gece kulüplerinde, ordu evlerinde de motorlu perdelerin kullanım alanlarına yer veriliyor. Kongre merkezleri, sanat galerileri, televizyon stüdyoları da yine motorlu sahne perdesi kullanılan alanlardandır.

Kullanım alanı çok fazla olan bu perde modelleri avantajları sayesinde kullanıcı açısından önemli bir kolaylık oluyor. Özel bir işçilik sonrasında tasarlanan perdeler yine titiz bir montaj ile istenilen sahneye yerleştirilir. Bu perdeleri kumanda ile salonun her yerinden rahatça idare edebilirsiniz.

Motorlu Sahne Perdelerinin Kullanım Amacı

Show ve gösteri dünyasının en önemli mekânları olan sahnelerde perde oldukça önemli bir işleve sahiptir. Salonda bulunan izleyicilerin görmemesi gereken her türlü detayın sahneye yerleştirilebilmesi için çalışanların mahremiyet alanlarına ihtiyaçları vardır. Perdeler de bu mahremiyet ortamını en iyi şekilde sunar. Sahne hazırlandıktan sonra görsel olarak etkili bir sunum gerçekleştirilmesinde perdelerin otomatik olarak açılması da sahneden verilmek istenilen etkiyi oldukça yükseltir.

Kadife şık kumaşlardan tasarlanan bu perdeler profesyonel gösteriler ve tiyatro oyunlarının vazgeçilmezleridir. Hem sahneye çok şık bir estetik katar hem de uzun ömürlü yapısı sayesinde uzun yıllar sahne çalışanlarına önemli destekler sunar. Bu perde kullanıma amacına göre iki yana açılır ya da, direkt yukarı ve aşağı şekilde tasarlanır. Sahnelerin en olmazsa olmaz aksesuarları arasında yer alırlar.
https://dekorayperde.com